SERKA DESTEKLİ ALT YAPI VE GÜVENLİK YATIRIMI

Iğdır Organize Sanayi Bölgesi’ne Serhat Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında sağlanan mali destek ile “IĞDIR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ALTYAPI EKSİKLİKLERİNİ TAMAMLIYOR, YATIRIMCININ YÜZÜ GÜLÜYOR PROJESİ” için Organize Sanayide yapılan çalışmalarda bölgesel kalkınma ajansı olan Serka (Serhat Kalkınma Ajansı)’ya proje hazırlanmış ve  %25’i Müteşebbis Heyeti Başkanlığı tarafından %75’i Serka tarafından karşılanan toplamda 805 000 TL hibe desteği alınmış olup bu kapsamda;

·         Osb içerisinde yeşillendirme işlerinde vs kullanmak amacıyla traktör alınmıştır.

·         Yeşillendirme çalışmaları yapılmıştır.

·         Arıtma tesisi ön etüt proje çalışmaları tamamlanmıştır.

·         OSB Güvenlik Sistemi kapmasında güvenlik odası oluşturulmuş ve Türkiye genelinde yeni kullanılmaya başlanan ve bölgemizde ilk defa kullanılan yüz tanımlama sistemi ile sadece görevli personelin girişine olanak sağlamaktadır. Ayrıca Plaka Tanımlama Sistemi ile de OSB’ye giriş-çıkış yapan araçların plakaları kaydedilmesine olanak sağlanmıştır. Toplamda 7/24 kayıt alınan 21 kamera ile sistem kurulu hale gelmiştir.

·         OSB ön cephe 950 m 170 cm yükseklikte 80 cm betonarme temel üzeri panel çit ve etrafının da 1500 m’lik kısmına 170 m yükseklikte  beton duvar yapılmıştır.