20 Ekim 2023

Iğdır İli Yatırım ve Tanıtım Bilgilendirme Toplantısı İstanbul'da Yapıldı

Iğdır Valiliği koordinesinde, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü ve Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen “Iğdır İli Yatırım ve Tanıtım Bilgilendirme Toplantısı” İstanbul’da düzenlendi.

Iğdır’ın yatırım imkanları, potansiyeli ve bölgesel teşvikleri ile ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıya; Valimiz Ercan Turan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, SERKA Iğdır Koordinatörü Ramazan Doğaner, kurum ve kuruluş yetkilileri ve iş insanları katıldı.

Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yatırım ve tanıtım programı hakkında bilgilendirme videosu ile başlayan program, konuşmaların yapılmasıyla devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgiler verdi.

Programda konuşma yapan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, “Hayalleriyle Iğdır’a yatırım yapan yatırımcılarımıza, yatırımcılarımıza her türlü kolaylığı sağlayan ve devletimizin politikasını en iyi şekilde yansıtan bürokratlarımızla birlikte emeği olan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Valimiz Ercan Turan, Iğdır’ın hızla gelişen ve büyüyen bir şehir olduğunu ifade ederek konuşmasına başladı. Iğdır’ın fırsatlar şehri olduğunu ve potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Valimiz Turan, Zengezur Koridoru’nun şehrimize büyük katkı sağlayacağını ve koridorun açılmasıyla birlikte şehrimizin lojistik merkezi olacağını söyledi.

Konuşmasına Hz. Ali’nin “Gözü olana gün ışımıştır.” sözleriyle devam eden Valimiz Turan, “Türkiye için, Iğdır için gün ışımıştır.” dedi.

 

Program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top