14 Eylül 2021

IĞDIR YATIRIM TANITIM ETKİNLİĞİ..

“Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Iğdır Yatırım Destek Ofisi ve Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneğinin katkıları ile tertip edilen Iğdır Yatırım Tanıtım Etkinliği 21 Mart 2016 tarihinde Iğdır’da gerçekleştirildi.

Etkinlikte Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Efgan AYDIN’ da yaptığı konuşmasında iş adamlarına hoş geldin diyerek “Iğdır’ımız eski Iğdır değildir her türlü yatırımı yaparak para kazanabilirsiniz. İlerinin cazibe merkezi olacak Organize sanayi bölgemizde yatırımlarınızı görmek bizleri mutlu edecektir. Yatırımlarınızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Nevruz bayramının Iğdır’da kutlanma şeklini anlatan Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin ARAS . Iğdır’a yatırım yapın çünkü bilin ki Iğdır’ımız da çok güzel gelişmeler olacaktır. Iğdır’ın kalkınması gerekir. Bu da iş adamlarımızla gerçekleşir. Hükümetimiz her konuda iş adamlarımızın yanındadır. Bu organizeyi yapanlara teşekkür ederim. Bayramınızı tebrik ediyorum. Sizleri Iğdır’da görmekten memnunuz.” dedi.

Etkinlikte açılış konuşmalarının ardından Iğdır dışında yatırımları bulunan Iğdırlı 40’a yakın işadamına Iğdır’ın devlet teşvik ve destekleri hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.. Bu kapsamda sunumu gerçekleştiren Iğdır Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Burak AYDOĞDU, Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen 6. Bölge destekleri ve Kalkınma Ajansı destekleri hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Özellikle asgari ücretin net 1300 TL’ye çıkmasının ardından sigorta işveren ve işçi paylarının yaklaşık 10 yıl boyunca devlet tarafından karşılandığı 6. Bölge teşviklerinin ve İran ile artan ilişkilerin bölgeye yatırım yapılmasını cazip hale getirdiğinden bahsedildiği etkinlikte , Teşvikler kapsamında vergi indirimi, yatırım kredisi faiz desteği, KDV ve gümrük vergisi muafiyeti ile Ajans destekleri kapsamında yüzde 50 hibelerle ilgili bilgiler sunuldu. İran’a en yakın OSB’nin Iğdır’da olduğunu belirten Aydoğdu, altyapısı hazır OSB’nin yatırımcılarımızı beklediğini ve yer tahsisinin ücretsiz olduğunu vurgulamıştır. Iğdır’da yatırım ile ilgili her türlü konuda kendileri ile iletişime geçilebileceğini bildiren Aydoğdu’nun sunumunun ardından Odamız yönetim kurulu Başkan yardımcıları Efgan Aydın ,Tahir Talay ve Genel sekreter Gökçen Turan ,OSB müdürü Hakan Aras ,SERKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Burak Aydoğdu,uzman Mahmut Dik eşliğinde OSB ziyaret edilmiş ve imalatçı firmalar ile görüşmeler yapıldıktan sonra etkinlik valilik ziyareti ile son bulmuştur.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top