27 Nisan 2022

Iğdır OSB Kreş ve Gündüz Bakım Evi

“ELİM İŞTE ÇOCUĞUM KREŞTE”

  • Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı (TRA2/19/KÖA04/0016 Referans numaralı ) Elim İşte Çocuğum Kreşte Projesi  ile 101 Ada 16 parsel üzerinde 19/02/2020 tarihinde 3.841.824.21TL bedelle yapılan kreş ve idari bina yapım işi 2021 Mart ayında tamamlanmıştır.
  • Tamamlanan Kreş için Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) TRA2/19/KÖA04/0016 Elim İşte Çocuğum Kreşte Projesi mal alım işi LOT-1 MOBİLYA/DONANIM - LOT-2 KONFERANS SALONU TEÇHİZATI ihalesi yapılmış  Kreşimizin eksikleri tamamlanarak kullanıma hazır duruma getirilmiştir.
  • Yemek hane, mutfak, uyku odası, öğretmenler odası, sınıfları ve oyun alanları ile gerekli olan tüm kreş alanları mevcuttur.
  • Iğdır Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılacak protokol ile idaresi Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek kreşimizin önümüzdeki dönemde faaliyete geçmesi planlanmaktadır.
  • Iğdır Organize Sanayi Bölgemizdeki başta tekstil sektörü olmak üzere imalat sanayi sektöründe ihtiyaç olan kadın işgücünün sağlanması adına kadın işgücünün sağlanmasının önündeki en büyük engellerden olan çocuk bakım sorununu çözmek adına OSB de kreş yapılması amaçlanmıştır.
  • Projenin yapılmasında İlimizdeki kadınların işgücüne katılımın artırılmasını sağlamak , Osb deki kadın işgücüne ihtiyacı olan fabrikaların kadın işgücü eksikliği sorununu çözmek, İlimizdeki kadınların istihdama ve akabinde sosyal hayata katılımlarını teşvik edecek donatıların geliştirilmesi, kadınların yaşam standartlarının artırılmasına ve istihdam edilebilirliklerini artıracak mekanizmaların oluşturulmasını sağlamak,  Sürdürülebilir bir büyüme ve kalkınma için nüfusun yaklaşık yarısını oluşturan kadınların işgücüne katılımında artış sağlamayı kapsamaktadır.

Galeri

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top