Projeler

“IĞDIR OSB DOĞAL GAZLA REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR”

SERKA 2019 Yılı Güdümlü Proje Desteği (TRA2/19/GPD/0001) kapsamında IĞDIR OSB DOĞAL GAZLA REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR isimli Konteynır Tip RMS-A Basınç Düşürme İstasyonunun yapımı 2021 Ağustos ayında tamamlanmıştır. Doğalgaz basınç düşürme istasyonu Iğdır OSB’nin en önemli ve pahalı altyapı yatırımlarından birisi olmuştur. Bu projemiz ile yeni yatırımların çekilmesi ile istihdamın artırılması ve İç Gümrük Müdürlüğü ile Devlet Hava Meydanları ve Iğdır Ceza ve Tevkif evinin OSB’ye gelecek doğalgazdan önemli ölçüde yararlanacağı ve bu alanda yapılacak ek yatırımların da hızlanacağı öngörülmektedir.


“ELİM İŞTE ÇOCUĞUM KREŞTE”

Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı (TRA2/19/KÖA04/0016 Referans numaralı ) Elim İşte Çocuğum Kreşte Projesi  ile Iğdır OSB’ye kreş ve idari bina yapımı 2021 Mart ayında tamamlanmıştır. Kreş için gerekli olan malzeme alımı yapılan kreşimizin en yakın zamanda faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Kreş yapılmasındaki en önemli amaç; Iğdır Organize Sanayi Bölgemizdeki başta tekstil sektörü olmak üzere imalat sanayi sektöründe ihtiyaç olan kadın işgücünün sağlanmasının önündeki en büyük engellerden olan çocuk bakım sorununu çözmek adına OSB de kreş yapılması amaçlanmıştır.


TEKSTİLKENT İLE İSTİHDAMA KATKI PROJESİ

Iğdır Organize Sanayi Bölgesinde yapılması planlanan ve Serhat Kalkınma Ajans tarafında da desteklenen (TRA2/19/SODESGPD/0012 Referans Numaralı) “TEKSTİLKENT İLE İSTİHDAMA KATKI PROJESİ” ile 3 adet olmak üzere toplam 5367 m2 kapalı alan inşa edilecektir. Yapımına başlanan Tekstil kentin 2022 Mart ayına kadar tamamlanması planlanmaktadır. Bu proje ile Mesleki eğitimlerle ildeki dezavantajlı kesimlerin istihdama katılımın kolaylaştırılması, genç işsizliğin azaltılması, ildeki nitelikli ve üretken beşeri sermayenin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. İlimizin iklim şartlarının çevre illere göre daha ılıman olması, sınır kapılarına yakın olmasından dolayı tekstil sektörünün geliştirilmesi planlanmaktadır.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Top